Aktualności

Wyświetlono rezultaty 1-10 z 10.
10.04.2015r.

Partner SIDE-CLUSTER - THOR Industriemontagen GmbH&Co. KG po raz pierwszy w Polce!


Zapraszamy na nasze stoisko podczas Targów Pracy w Jaworze już w piątek 10 kwietnia br.

Razem osiągniemy więcej!

THOR Industriemontagen GmbH to firma rodzinna założona w 1998r przez Kerstena Thor.

Od 2011r zarządzana dwuosobowo – przez Kerstena Thor i jego siostrę Nicole Nestler.

Dobra organizacja pozwoliła stopniowo przekształcić firmę od jednoosobowej działalności gospodarczej w 1998r do firmy aktualnie zatrudniającej ponad 800 pracowników, z flotą 700 samochodów- warsztatów, z siedzibą w Niemczech i w Szwajcarii.

THOR jest dostawcą usług premium w dziedzinie instalacji przemysłowych.

THOR Industriemontagen tworzą wysoko wykwalifikowani specjaliści branży elektrycznej, grzewczej, wodno-kanalizacyjnej, wentylacji i klimatyzacji, mechatroniki.

Pracownicy są nie tylko profesjonalnie wykształceni ale też zmotywowani, zaangażowani zadowoleni
i dumni z przynależności do rodziny THORian.

Pracownicy, ponad 800 Thorian, czyją się bezpieczni i zadowoleni, gdyż wiedzą, że wynagrodzenie jest zawsze wypłacane terminowo.

Firma już od początku myśli o przyszłości swoich pracowników; poza wynagrodzeniem przysługuje im świadczenie urlopowe, dodatek pieniężny na Boże Narodzenie i dodatkowy fundusz emerytalny.

Aby zagwarantować jak najwyższą jakość świadczonych usługi i zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów, a jednocześnie zmotywować pracowników i zaspokoić ich potrzebę dalszego kształcenia się, podnoszenia kwalifikacji oraz rozwoju, THOR założył w 2014 roku własną Akademię THOR.

Mottem Akademii THOR są słowa P. Rosenthala „Kto przestaje stawać się lepszym, przestał być dobrym”

Misja firmy THOR: WARTOŚCI! SŁOWA! MY! THOR! [ WERTE! WORTE! WIR! THOR! ]

Żyjemy naszymi wartościami: Każdy THORianin jako człowiek i jako pracownik powinien być dumny, że jest THORianinem.

Dajemy słowo: Nasze usługi spełniają najwyższe standardy, dlatego, że tylko najlepsze jest wystarczająco dobre dla naszych klientów – od doradztwa w zakresie projektowania po wyposażenie naszego Top-personelu.

Żyjemy jako My: THOR jest wiarygodnym partnerem, zaufanie jest podstawą naszych codziennych działań i kontaktów z klientami oraz pracownikami.

Przyszłość to THOR: Świadomi znaczenia naszych pracowników i naszych klientów w nowatorski, wizjonerski sposób patrzymy w przyszłość.

Jako pracodawca zapewniamy:

 • Uznanie i docenienie każdego pracownika jako wartościowego człowieka. Kwestie BHP
  i ochrony zdrowia są dla nas bardzo ważne.
 • Dumę z przynależności do rodziny THORian i bycia częścią zespołu, motywację
  i zadowolenie.
 • Doskonalenie zawodowe i dokształcanie we własnej Akademii, uzyskanie dodatkowych kwalifikacji.
 • Umowę o pracę, dodatkowy fundusz emerytalny, urlop, dodatek do każdej przepracowanej godziny.
 • Samochód - warsztat wyposażony w sprzęt i narzędzia niezbędne do świadczenia usług.
 • Wiele więcej…

Nasza jakość jest potwierdzona certyfikatami:

 • 2012r. – nagroda dla jednego ze 100 najlepszych pracodawców MŚP w Niemczech
 • 2013r. – nagroda Przedsiębiorcy Roku w okręgu Eichsfeld dla Kerstena Thor
 • Certyfikat ISO 9001, Certyfikat CCC/SCP, Certyfikat ZrefoZert – przyznawany firmom
  o sprawdzonej, dobrej kondycji ekonomicznej.

Od 2014r. THOR Industriemontagen współpracuje z dolnośląskim klastrem SIDE-CLUSTER, aby wspólnie stworzyć nowe szanse i możliwości dla rozwoju zawodowego i osobistego mieszkańców Dolnego Śląska i innych rejonów Polski a także przyczynić się do rozwoju regionu i poprawy warunków życia.

Już 10 kwietnia br. będziecie Państwo mieli możliwość osobistego poznania firmy podczas Targów Pracy w Jaworze, w Europejskim Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa, ul. Parkowa 5. Czekamy na Państwa już od godziny 10:00.

Poszukujemy:

 • Instalatorów instalacji grzewczych,
 • Instalatorów instalacji sanitarnych,
 • Instalatorów klimatyzacji i wentylacji,
 • Instalatorów instalacji wodnych i gazowych,
 • Elektryków i instalatorów,
 • Mechatroników,
 • Spawaczy.

Poszukujemy również uczniów/stażystów w branży grzewczej i sanitarnej. Szkolenie rozpocznie się w sierpniu 2015r. w Turyngii.

Każdy, kto wykaże się kwalifikacjami, zaangażowaniem i motywacją może znaleźć u nas swoją zawodową szansę.

Przyjdź, porozmawiaj, przedstaw nam siebie, przynieś CV (najlepiej w j. niemieckim, w formacie Europass) i zaświadczenia potwierdzające Twoje kwalifikacje a może już niebawem dołączysz do rodziny Thorian!

Czekamy właśnie na Ciebie! Do zobaczenia 10 kwietnia 2015!

Uwaga! Prosimy o dokładne zapoznanie się z informacjami o nas. Na naszym stoisku przewidujemy konkursy dotyczące firmy. Czekają atrakcyjne nagrody !!!

THOR Industriemontagen GmbH & Co. KG

Industriestraße 1, D-37327 Leinefelde

Osoba do kontaktu: Andreas Schreiber

Tel. +49 179 970 21 81

Mail: a.schreiber@thormontagen.de

Partner w Polsce: SIDE-CLUSTER

Ul. Św. Antoniego 23, 54-239 Wrocław

Osoba do kontaktu: Edyta Cieślak

Tel. +48 500 037 247

Mail: e.cieslak@side-cluster.pl

Życzenia Wielkanocne

Szanowni Członkowie, Partnerzy, Sympatycy SIDE-CLUSTER

W związku ze zbliżającymi się świętami pragniemy złożyć Państwu życzenia spokojnych, radosnych Świąt Wielkanocnych, niech nadzieja i radość zastukają do Państwa drzwi, a Wielkanoc przyniesie pomyślność, szczęście i piękny uśmiech każdego dnia.

01.04.2015

Współpraca SIDE-CLUSTER z Izbą Gospodarczą Europy Środkowej

Z radością informujemy, że dnia 01.04.2015r. zostało podpisane porozumienie o współpracy SIDE-CLUSTER i IGEŚ (Izby Gospodarczej Europy Środkowej).

Celem współpracy jest stymulowanie wzrostu konkurencyjności polskiej gopsodarki poprzez aktywizowanie polskich podmiotów gospodarczych, wspieranie nowych technologii i innowacji, rozwój potencjału zasobów ludzkich, wspieranie działań społecznej odpowiedzialności biznesu.

Współpraca otwiera nowe możliwości dla obu Partnerów. Połączenie potencjałów Partnerów przyniesie wymierne korzyści.

Pierwsza grupa uczniów rozpoczęła praktykę zawodową w firmie THOR Industriemontagen GmbH.

Są już piersze realne efekty Umowy Ramowej o Współpracy pomiędzy SIDE- CLUSTER a firmą THOR INDUSTRIEMONTAGEN GmbH & Co.KG podpisanej 28.11.2014r. w Leinefelde.


01 marca br. pierwsza grupa praktykantów z Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie rozpoczęła praktyki zawodowe w firmie THOR.

A to dopiero początek tworzenia nowego modelu edukacji zawodowej.
Wkrótce kolejne działania.

"Spacer" po domu LOTTA 1 i JelczańskimParku Technologicznym

Zapraszamy na "spacer" po naszym domu Lotta 1!

Zachęcam do obejrzenia materiału https://www.youtube.com/watch?v=HqtMf4Us3KY (5:32 min) a potem do odwiedzenia strony http://www.teijo-talo.pl/pl/domy .

Polecamy też obejrzenie całego materiału o Jelczańskim Parku Technologicznym, w którego hali kryje się wiele innwacyjnych produktów!

28.11.2014r.

Podpisanie Umowy Ramowej o Współpracy

28.11.2014r., w siedzibie firmy THOR INDUSTRIEMONTAGEN GmbH & Co.KG w Leinefelde oficjalnie podpisano Umowę Ramową o Współpracy pomiędzy SIDE- CLUSTER a firmą THOR.

Jest to milowy krok we współpracy SIDE-CLUSTER z Partnerem niemieckim.
Współpraca dotyczyć będzie nowego modelu edukacji zawodowej, uatrakcyjnienia kształcenia ustawicznego i promowania idei kształcenia przez całe życie, aktywizacji zawodowej i mobilności na europejskim rynku pracy, rozwoju przedsiębiorczości, wzrostu zatrudnienia, szczególnie wśród osób młodych, współpracy przedsiębiorców.

Ogromne zaangażowanie Partnerów, nowatorskie podejście oraz precyzyjna wizja rozwoju są gwarantem sukcesu naszych działań!

Życzymy powodzenia temu przedsięwzięciu i z zapałem bierzemy się do pracy!

Festiwal Innowacji Climate- KIC, Walencja 2014

W dniach 29-31 października 2014 roku w Walencji odbył się Festiwal Innowacji organizowany przez Climate - KIC. Wzięło w nim udział ponad 800 osób z kilkunastu regionów Europy: członków i partnerów Climate-KIC, Pionierów, naukowców, przedstawicieli biznesu, reprezentantów jst i instytucji unijnych.

Podczas pierwszego dnia Festiwalu 30 zespołów z 12 krajów europejskich prezentowało swoje innowacyjne, ekologiczne pomysły i rywalizowało o granty w wysokości 10 000 euro (I miejsce), 5 000 euro (II miejsce) oraz 2 500 euro (III miejsce).

Polskę reprezentowały trzy zespoły:

- projekt MC Mulicharger. Pomysł biznesowy zakłada wprowadzenie na rynek ładowarki do urządzeń elektrycznych (akumulatorowych). Unikalnym rozwiązaniem jest zastosowanie generatorów wykorzystujących alternatywne źródła energii - np. energię słoneczną. Twórcą pomysłu jest Michał Czermiński z Gdańska.

- projekt Palletech. Celem projektu jest opracowanie technologii produkcji papierowych palet przeznaczonych do transportu modułowego. Pomysłodawca zakłada, iż papierowa paleta posiadać będzie te same właściwości konstrukcyjne jak paleta z drewna sosnowego. Unikalną cechą tych palet są zdejmowane nogi. Rozwiązanie to powoduje do 70% oszczędności przestrzeni magazynowej w porównaniu do konwencjonalnych palet EUR. Twórcą pomysłu jest Adrian Moskala - polski student, który w tym roku ukończył studia na prestiżowej uczelni University of Cambridge.

- projekt INTEKO - Generator termoelektryczny do pieców opalanych drewnem. Model biznesowy zakłada sprzedaż licencji lub całej technologii produkcji i instalacji w piecach opalanych drewnem termo generatorów. Zadaniem urządzenia jest produkcja energii elektrycznej z ciepła pieca. Urządzenie może działać również, jako niezależne źródło energii. Twórcą pomysłu jest pracownik naukowy INTiBS we Wrocławiu - Karen Oganisian oraz Joanna Wieleba z firmy Brante Partners
sp. z o.o.

Niestety żadnemu z pomysłów nie udało się wyjść z grupy półfinałowej i tym samym uczestniczyć w wielkim finale, jednak prezentowane przez polskich przedstawicieli pomysły zostały bardzo wysoko ocenione i docenione na arenie ogólnoeuropejskiej.

Miejsce na podium zdobyły następujące pomysły:

miejsce I - ThinkWavetube, Szwecja - wytwarzanie energii poprzez fale morskie.

miejsce II - Desolenator, Anglia - odsalanie wody morskiej poprzez użycie energii słonecznej.

miejsce III- Cambond, Anglia- wytwarzanie kleju z alg oraz zastosowanie go w produkcji mebli.

Drugi i trzeci dzień Festiwalu dedykowany było projektowi Venture Competition. Główną nagrodą w konkursie był grant w wysokości 40 000 euro. Do konkursu stanęło 18 uczestników z 10 krajów europejskich. Wśród młodych innowatorów był również polski przedstawiciel z pomysłem pn."Generator termoelektryczny zmniejszający zużycie paliwa w pojazdach mechanicznych" - opracowanym przez Karena Oganisian, pracownika naukowego INTiBS we Wrocławiu. Niestety pomysł nie zdobył wystarczającej ilości punktów i nie został zakwalifikowany do finału.

Finalistą Venture Competition została drużyna z Holandii z pomysłem polegającym na tzw. oddrukowywaniu kartek.

Festiwal był doskonałym wydarzeniem pokazującym wagę problemu wpływu zmian klimatycznych na naszą planetę i konieczność ich łagodzenia, sprzyjał nawiązywaniu kontaktów z osobami działającymi w pokrewnych branżach. Stanowił doskonałe forum wymiany doświadczeń i inspiracji do dalszych działań. SIDE- CLUSTER podczas Festiwalu reprezentowała Edyta Cieślak – Wiceprezes klastra

.

SIDE-CLUSTER z wizytą na targach SAIE w Bolonii.

W dniach 23-26 października 2014r. 5-cio osobowa delegacja członków klastra SIDE-CLUSTER uczestniczyła w wizycie studyjnej do Bolonii. Celem wizyty było poznanie strategii „Bolonia – miastem zielonego budownictwa”, zapoznanie się z programem eko-renowacji budynków zabytkowych, wymiana wiedzy i zdobycie nowychdoświadczeń, nawiązanie kontaktów, określenie ram dalszej współpracy z partnerami włoskimi.

Podczas wizyty członkowie klastra spotkali się z Dyrektorem Departamentu Energii Urzędu Miasta Bolonii, który przedstawił strategię „Bolonia – miastem zielonego budownictwa” i plan działania do roku 2020 oraz sposoby zaangażowania lokalnej społeczności i przedsiębiorców w kolejne etapy jej realizacji. Członkowie klastra poznali nowe systemy ewaluacji efektywności energetycznej w starych budynkach i sposoby ograniczania jej zużycia, które zaprezentował profesor Riccardo Gulli reprezentujący Wydział Architektury i Planowania Przestrzennego Uniwersytetu Bolońskiego. Podczas spotkania z panią Aleksandrą Sobczyk reprezentującą Ambasadę RP w Rzymie, uczestnicy wizyty zapoznali się z aktualnymi trendami na włoskim rynku budowlanym oraz możliwościami współpracy gospodarczej w zakresie usług i produkcji.

Wizyta w Centro Antartide i spotkanie z panem Marco Pollastri doprowadziły do zidentyfikowania wspólnych płaszczyzn działania
i określenia wzajemnych potencjałów. SIDE- CLUSTER i Centro Antartide podjęły rozmowy o wspólnych projektach dotyczących efektywności energetycznej
w obiektach zabytkowych oraz edukacji ekologicznej. Wyznaczono zakres i harmonogram działań, które mają doprowadzić do opracowania i złożenia wspólnego projektu w 2015r.

Istotnym elementem wyjazdu było odwiedzenie targów budownictwa innowacyjnego SAIE, które były organizowane w Bolonii już po raz 50-ty. SAIE to jedna z największych wystaw na świecie poświęconych budownictwu. W tym roku zaprezentowało się na nich ponad 850 wystawców z całego świata, a wystawę odwiedziło ponad 93.000 zwiedzających. Targi podzielone były na 5 sektorów: architektura i wzornictwo, budownictwo zrównoważone i zarządzanie energią, bezpieczne budownictwo, budownictwo sportowe, logistyka. Wydarzeniem towarzyszącym była wystawa „Smart City Exhibition” pokazująca wizję Bolonii jako zielonego miasta przyszłości.

Wizyta studyjna stanowi elementem projektu pt. „Wzmacnianie wewnętrznej struktury klastra SIDE –CLUSTER, internacjonalizacja klastra oraz szerzenie klasteringu na Dolnym Śląsku” finansowanego z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

05-06.09.2014

Szkolenie wyjazdowe

W dniach 05-06.09.2014 odbyło się dwudniowe wyjazdowe spotkanie członków SIDE CLUSTER w Szczytnej koło Dusznik - Zdroju. Podczas spotkania odbyły się

warsztaty szkoleniowe prowadzone przez członków klastra, dotyczące zagadnień prawnych związanych z pracami budowlanymi i umowami podwykonawczymi, ubezpieczeń OC, polis dla właścicieli firm. Przedstawiono ofertę ubezpieczenia grupowego dla członków klastra, dyskutowano o strategii klastra na kolejne 5 lat, priorytetach i planie działania.

Wyjazd był okazją do integracji oraz zacieśnienia więzi pomiędzy członkami SIDE CLUSTER, co mamy nadzieję zaowocuje dynamicznym rozwojem dalszej współpracy pomiędzy firmami członkowskimi.

Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu.

Wyjazd realizowany był w ramach projektu pt. " Wzmacnianie wewnętrznej struktury klastra SIDE- CLUSTER, internacjonalizacja klastra oraz szerzenie idei klasteringu na Dolnym Śląsku”

Postępy w produkcji pierwszego w Polsce innowacyjnego domu w technologii Teijo-Talot.

Już niedługo dobiegnie końca budowa pierwszego w Polsce całorocznego domu mieszkalnego LOTTA1 w technologii Tejo-Talot.

Dom będzie w pełni wykończony, w standardzie "pod klucz" (stolarka zewnętrzna i wewnętrzna, drewniane podłogi, wykończenie ścian wewnętrznych, komplet instalacji wraz z osprzętem) z zastosowaniem nowoczesnych technologii (3-szybowe drewniane pakiety okienne, wentylacja z rekuperacją, izolacja wełną drzewną) z umeblowaniem wbudowanym (w pełni wyposażona kuchnia i łazienka), oryginalną sauną fińską – energooszczędny, ekologiczny, innowacyjny. Gotowy do osadzenia na uzbrojonej działce i wprowadzenia się!

1. Przeznaczenie i program użytkowy obiektu budowlanego.
LOTTA1 to wolnostojący całoroczny budynek mieszkalny jednorodzinny, parterowy, niepodpiwniczony. Przykryty dachem symetrycznym dwuspadowym o kącie nachylenia 30st. Przeznaczony jest dla 2-3 osobowej rodziny – idealny dla młodego małżeństwa lub pary seniorów. Układ funkcjonalny pomieszczeń pokazuje rzut parteru.


2. Dane liczbowe :
- wymiary budynku: długość/szerokość/wysokość: 9,32 / 5,91 / 5,17,
- powierzchnia zabudowy: 55,08m2
- powierzchnia użytkowa: 46,66m2
- kubatura: 218,0m3
- ilość kondygnacji: 1

3. Zestawienie pomieszczeń:
Nazwa pomieszczenia Powierzchnia [m2]
salon z aneksem kuchennym 20,35
sypialnia 12,86
sauna fińska 2,77
łazienka 5,68
wiatrołap 3,42
RAZEM 46,66


Przykładowe propozycje wykończenia wnętrz pokazane są na wizualizacjach. Wykończenie wnętrz do ustalenia z klientem.
Cena gotowego domu: 250.000,00 zł netto.

Zapraszamy do zakupu lub kontaktu w przypadku zainteresowania innymi budynkami w technologii Teijo-Talot. W naszej ofercie posiadamy budynki o różnej powierzchni użytkowej, przeznaczeniu i stylistyce.

Ekipa Teijo-Talo Polska.

©2013 SIDE-CLUSTER
188028